15 راه برای جلوگیری از خروج کاربران از وب سایت

15 راه برای جلوگیری از خروج کاربران از وب سایت

۳۰۱۶

کاربران باید در وبسایت شما احساس خوبی را تجربه کنند تا در سایت شما بمانند و شما بتوانید اطلاعات لازم را به آنها برسانید. در غیر این صورت سایت شما را ترک خواهند کرد. اما چگونه میتوان این احساس را در کاربران ایجاد کرد؟

در اصلاح به این حس خوب، تجربه کاربری یا  UX :user experience  میگوییم. با رعایت این 15 نکته ساده و بسیار کاربردی میتوانید UX سایتتان را بهبود ببخشید:

 

1.کاهش زمان بارگزاری صفحات وب سایت

زمان بارگذاری صفحات اول سایت باید کوتاه باشد. برای این کار علاوه بر کاهش حجم عکسها،با استفاده کمتر از بنرها و یا اسلایدرها، می توانید که صفحه وب خود را بهینه کنید. بهتر است در این مورد با طراح وب سایت خود مشورت کنید. قبل از شروع کار، طراح سایت خود را محک بزنید، بعد از شروع به کار، به طراح سایت خود اعتماد کنید.

 

2.قابلیت مشاهده وب سایت طراحی شده در اکثر مرورگرها

اگر وب سایت شما در اکثر مرورگرها یک شکل نمایش داده شود و درست کار کند، کاربر راحت تر در سایت می ماند.

 

3.قابلیت مشاهده وب سایت طراحی شده در اکثر نمایشگرها (ریسپانسیو)

اگر سایت شما به صورت واکنش گرا طراحی شده باشد. بازدید کننده با توجه به تجربه کاربری خوبی که به دست می آورد زمان بیشتری را در سایت شما میماند.

 

4.عدم استفاده از موسیقی در متن پس زمینه وب سایت

 

5.متن مرتبط با موضوع صفحه وب سایت

اگر کاربران شما با جستجوی عبارتی به وب سایت شما (به یک صفحه از وب سایت شما) رسیده باشند، بهتر است تیتر صفحه و متن آن مرتبط با آن موضوع باشد، در غیر این صورت بلافاصله سایت شمارا ترک می کنند.

 

6.استفاده مناسب از عکس ها در وب سایت

انتخاب عکس مناسب با محتوا می تواند برای کاربران جذاب باشد. به طور مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، اگر عکس محصولات شماگویا، زیبا با کیفیت و در عین حال کم حجم باشد، به کاربر حس خوبی را انتقال داده اید.

 

7.محتوای مهم را در بالای صفحه وب سایت قرار دهید.

محتوای اصلی صفحه را طوری قرار دهید که کاربر بدون نیاز به scroll کردن صفحه به پائین بتواند اطلاعات کلی راجع به محتوا به دست بیاورد.

 

8.سادگی در متون سایت

عبارات ساده برای لینکها و کلیدهای خود در وب سایت استفاده کنید " اضافه کردن به سبد خرید" به سادگی مفهوم عمل خود را می رساند.

 

9.متن خود را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید

اگر متن طولانی در یک صفحه وب سایت خود دارید آن را به طور صحیح به پاراگراف های کوچک تقسیم کنید. خواندن متن 100 خطی پشت سر هم، برای کاربر وب سایت اصلا کار راحتی نیست.

 

10.محتوای مرتبط با این صفحه وب را نمایش دهی

اگر محتوای یک صفحه وب سایت شما با محتوای صفحات دیگر وب سایت در ارتباط است، موضوعات آن صفحات را به همراه لینک در آن صفحه وب سایت خود قرار دهید.

 

11.یک منوی ساده برای وب سایت داشته باشی

بهتر است منوی وب سایت شما ساده باشد یعنی کاربر بتواند به راحتی بخشهای مختلف وب سایت را پیدا کند و احساس نکند که در بین صفحات گم شده است.

 

12.وب سایت را به روز نگهدارید

 

13.استفاده از فرم ها در وب سایت

اگر قرار است فرم هایی جهت جمع آوری اطلاعات و یا ارتباط با بازدیدکنندگان وب سایت استفاده کنید آنها را کوتاه طراحی کنید. فرم هایی با فیلدهای زیاد برای کاربران جذاب نیستند.

 

14.طراحی سایت ساده و زیبا داشته باشید

طراحی ساده و زیبای وب سایت کاربران را در وب سایت نگه می دارد. به دنبال طرح های شلوغ نباشید.

 

15.از ویدئو ها به طور مناسب در وب سایت استفاده کنید

در برخی از صفحات وب سایت (به طور مثال جزئیات محصول) می توانید از ویدئو هایی با حجم پائین استفاده کنید. اگر ویدئو ها سریع load شوند و حاوی اطلاعات مناسبی باشد، کاربران وب سایت به آن علاقه نشان خواهند داد.

 

موفق و پیروز باشد. اگر شما هم روشی را میشناسید حتما لطفا برای ما بنویسید

۰ نظر

اولین نفری باشید که نظر میدهید

نظر و یا سوالات خود را برای ما بفرستید

ثبت نظر

دسته بندی

برچسب ها

با ما در ارتباط باشید

اگر سوال یا انتقادی دارید یا دوست دارید در مورد موضوع خاصی مطلب بنویسیم
با ما در ارتباط باشید

@novinik